Polityka cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

PŁYNY EKSPLOATACYJNE

STM ofertuje pełną gamę płynów eksploatacyjnych, wymaganych w samochodach osobowych, ciężarowych i maszynach. Posiadamy zarówno produkty tańsze, do pojazdów starszej generacji jak i spełniające najwyższe normy zalecane przez producentów. Służymy pomocą w doborze optymalnych produktów, spełniających normy zalecane przez producentów do danego pojazdu.
 

PŁYNY CHŁODNICZE

- posiadamy w ofercie płyny w normie G11, G12+ i G12++ , płyny tzw. uniwersalne, teoretycznie mieszalne ze wszystkimi, oraz koncentraty tych płynów.
G11 – płyny zawierające krzemiany – Petrygo, Borygo Nowy, Borygo Eko, Borygo Alu, Borygo Start, Kuler zielony i czerwony, Paraflu i najtańszy w tym segmencie płyn Traker niebieski i czerwony. Płyn Traker jest oferowany również luzem. 
Płyn krzemianowy typu G11, ale bez nitratów i fosforanów, stosowany tam gdzie jest wymagany zwykły płyn krzemianowy, ale też jest wymagany w samochodach BMW (łącznie z najnowszymi rocznikami) – PEMCO G11 o temperaturze krzepnięcia do -40 ‘C. Kolor niebieski i zielony.
G12+ płyny bezkrzemianowe, na bazie OAT, -  Dynagel, FEBI, oraz szczególnie polecany, bardzo atrakcyjny cenowo płyn Mannol AF 12+,  w postaci rozcieńczonej ( do – 40’C) i koncentratu. Płyn posiada normy VW TL 774F, MAN 324 SNF i MB 325.3,
G12 ++ płyn na bazie HOAT (Hybryd OAT) BASF Glysantin G40 do najnowszych typów samochodów osobowych i ciężarowych. VW TL 774G, MAN 324 Si-OAT, MB 325.5. 
Płyn „uniwersalny” Prestone. 
 

PŁYNY DO WSPOMAGANIA 

- proponujemy płyny następujących marek 
- uniwersalne -  Prestone i Prestone z uszczelniaczem, STP, FEBI 6161 i 6162, 
- płyny Central Hydraulic Fluid (CHF 11S) MAN M 3289, MB 345.0 Mannol i Pentosin 
- płyn do Mercedesów - Mannol 8980 w normie MB 236.3
- płyn do aut azjatyckich Honda, Kia, Hyundai, Mitsubishi – PSF II, PSF-S, PSF-V – Mannol 8970 
 

PŁYN DO SPRYSKIWACZA

-  proponujemy płyny zimowe i letnie w różnych przedziałach cenowych. 
- Sonax i Sonax Extreme – płyn najwyższej jakości z bogatym pakietem dodatków, przewyższający większość płynów oferowanych na stacjach paliw i w marketach. Posiada dodatki chroniące gumy wycieraczek, wygładzające zarysowania na szybach. Jest przystosowany do dysz wachlarzowych. Występuje też jako koncentrat.
- Motul -  płyn znanej z jakości marki motoryzacyjnej
- Traker - od kilku lat sprzedajemy tani, sprawdzony płyn Traker w wersji zimowej (-22’C) i letniej. Dostępny w opakowaniach 2L , 5L i luzem, dla potrzeb firm transportowych. Płyn zimowy posiada wyjątkowo stonowany zapach. Płyn letni ma przyjemny zapach i dobre właściwości myjące.
- Claren – płyn specjalny do -40’C w opakowaniach 5L, oraz koncentrat do -80’C w opak.1L.         
 

PŁYNY HAMULCOWE  

- Motul – najwyższej klasy płyn sportowy RBF 600 (315’C) i 660 (325’C), płyn do ABS i ESP - DOT 5.1 oraz typowy DOT 3-4. Opakowania 0,5L.
- ATE -  płyn do ABS i ESP - DOT 4 SL-6  opakowania 1L, 5L 
- Pemco – DOT-4 tani i ekonomiczny – opakowania 0,45L, 1L, 5L      
- K2/Carso – DOT-5.1, DOT-4, DOT-3                    
 

AdBlue       

STM dysponuje AdBlue pochodzącym od dwu producentów;
1/ Greenchem – produkt zalecany przez większość  producentów samochodów ciężarowych, np. Volvo, Renault, Mercedes. Znany z najwyższej jakości i czystości, bardzo ważnej w eksploatacji układów SCR. Dostępny w mauzerach 1000L i hobokach 18 kg.
2/ Noxy ( ZA Puławy) – popularny na rynku ekonomiczny produkt, dostępny w mauzerach 1000L i luzem do zbiorników klienta. 
Oferujemy zbiorniki o pojemności 3000 i 6000L z dystrybutorami  do nalewania AdBlue. Są przystosowane do pracy wielosezonowej, mają podgrzewaną komorę węża, wybrane wersje mogą posiadać certyfikowany nalewak do sprzedaży AdBlue dla klientów, oraz elektronikę przystosowaną do pracy w zintegrowanych systemach.

DOSTAWCY

 • SHELL
 • TOTAL
 • MOBIL
 • LOTOS
 • OLEJ CASTROL
 • OLEJ ELF
 • FORD
 • GM
 • REVANOL
 • OLEJ GULF
 • MANNOL
 • millersoils